SYSTEM INCANA – solidny montaż płytek i jeszcze dłuższa gwarancja

System Incana – solidny montaż płytek i jeszcze dłuższa gwarancja

Aby ściana ozdobiona płytkami dekoracyjnymi na dłużej zachowała swój oryginalny wygląd, należy wybrać wysokiej jakości kafelki, ale także zamontować je we właściwy sposób i przy użyciu najwyższej jakości akcesoriów. Stosując zestaw produktów marki Incana, klient zyskuje nie tylko pewność efektu końcowego, ale także dodatkową gwarancję producenta aż na 5 lat!

Płytki dekoracyjne marki Incana produkowane są z betonu albo z gipsu. W zależności od przeznaczenia, mogą zdobić ściany salonu, jadalni, sypialni, pokoju dziecięcego, a nawet kuchni i łazienki (w których będą wystawione na wzmożone działanie wilgoci i na kontakt z wodą). Większość z asortymentu można montować zarówno na zewnątrz, jak i we wnętrzach. Projektanci Incana opracowali serie inspirowane klasyczną cegłą, kamieniem, betonem oraz drewnem, a także zdobione nowoczesnymi, geometrycznymi wzorami.

Aby każda z wybranych serii wyglądała możliwie najlepiej i zamocowana była w sposób trwały i bezpieczny należy:

 • odpowiednio przygotować powierzchnię do klejenia (przede wszystkim oczyścić ją i wyrównać),
 • użyć wysoko elastycznego kleju,
 • przykleić płytki zgodnie z instrukcją,
 • zaimpregnować produkt (nie dotyczy płytek malowanych specjalistyczną farbą – odpowiednią informację na ten temat znaleźć można w opisie produktu na opakowaniu lub na stronie internetowej www.incana.pl).

Przewaga SYSTEMU INCANA – co zyskuje klient?

Incana, jako polski producent dekoracyjnych i elewacyjnych płytek ściennych z wieloletnim stażem, stworzyła akcesoria, które na każdym etapie ułatwiają klientowi samodzielny montaż produktów. Są to odpowiednio dobrane element chemii budowlanej wykorzystywane do mocowania płytek różnych rodzajów.
Mając pełne przekonanie o wysokiej jakości swoich produktów, Incana oferuje klientom wydłużony do 5 lat okres gwarancji na zamontowane płytki (korzystając z płytek Incana, ale akcesoriów innych producentów, można liczyć na dwa lata ustawowej gwarancji). Aby skorzystać z tej możliwości, klient musi zastosować każdy z elementów Systemu Incana, tj:

 • GRUNT
 • KLEJ
 • IMPREGNAT (nie dotyczy malowanych płytek Incana Decor Premium, które nie wymagają impregnowania),
 • FUGĘ (nie dotyczy serii z gotową fugą oraz tych, które fugowania zupełnie nie wymagają).

Dzięki temu, że wszystkie elementy produkowane są przez jedną firmę, połączenie ich daje gwarancję najlepszego efektu. W przypadku użycia chemii budowlanej innych firm, Incana nie może gwarantować, że montaż płytek będzie bezpieczny i długotrwały.

Składniki Systemu Incana – komponenty najwyższej jakości
O jakości akcesoriów marki Incana decydują innowacyjne metody wytwarzania oraz najwyższej jakości składniki.

Grunt Incana może być stosowany wewnątrz i na zewnątrz, na wszystkich porowatych i chłonnych podłożach z betonu, betonu komórkowego, materiałów gipsowych, płyt gipsowo-kartonowych, tynków cementowych i cementowo-wapiennych. Poprawia on przyczepność ściany, a także wyrównuje i ogranicza jej chłonność oraz chroni ją przed szkodliwym działaniem wilgoci. Grunt jest uniwersalny i może być stosowany pod farby, tynki, tapety, jastrychy, posadzki samopoziomujące, a także kleje do płytek ceramicznych i szpachlówki.


Klej FLEX Incana dostępny jest w dwóch wersjach – 25 kg oraz 10 kg
Przeznaczony jest on do klejenia płyt z kamienia dekoracyjnego oraz płytek ceramicznych, na ścianach i podłogach.
Dzięki specjalnej mieszance wysokogatunkowych komponentów jest odporna na mróz i wodę, a zatem nadaje się do użycia na zewnątrz i wewnątrz pomieszczeń.
Impregnat DECOVER Incana do płytek gipsowych i betonowych służy do zabezpieczenia ich zarówno w środku jak i na zewnątrz. Jest to gotowy do użycia, bezbarwny, paroprzepuszczalny, wodorozcieńczalny preparat do impregnacji chłonnych podłoży budowlanych.
Impregnat hydrofobizujący Incana do płytek dekoracyjnych to nowoczesny, gotowy do zastosowania bezbarwny preparat na bazie żywic silikonowych. Stosowany jest do impregnacji sztucznego kamienia z betonu, podłoży betonowych, tynków cementowych, płyt cementowo-włóknowych.

Fuga Incana to profesjonalna zaprawa do wypełniania spoin o szerokości 4-20 mm na ścianach i podłogach wykonanych z kamieni dekoracyjnych. Fuga charakteryzuje się wysoką wytrzymałością i przyczepnością oraz bardzo dobrymi parametrami eksploatacyjnymi, takimi jak odporność na zarysowania i spękanie. Aby jak najlepiej można ją było dobrać do wybranych płytek, dostępna jest w pięciu kolorach:

 • białym,
 • popielatym,
 • szarym,
 • grafitowym.

Płytki ścienne dekoracyjne marki Incana pozwalają w prosty sposób, samodzielnie ozdobić ścianę w domu i mieszkaniu, ale także na elewacji. W połączeniu z chemią budowlaną Incana dają gwarancję nie tylko zjawiskowego efektu wizualnego, ale też solidnego i bezpiecznego montażu.