Beton arhitectural

Płytki betonowe coraz śmielej wkraczają na salony i do eleganckich pomieszczeń. Są stylowym przykładem minimalizmu, prostoty, ale również nowoczesności. Beton ozdobny zdobywa najmodniejsze przestrzenie mieszkalne i nie tylko, dlatego jest jedną z ważnych inspiracji projektantów marki Incana.

Coraz częściej do wykończenia ścian w nowoczesnych mieszkaniach używa się płytek betonowych. To bardzo modna struktura, której kariera ma związek m.in. z popularnością nowych przestrzeni mieszkaniowych urządzanych w dawnych industrialnych obiektach.

W adaptacjach fabryk na lofty – będących obecnie dla wielu osób najbardziej pożądanymi rezydencjami – znakomicie sprawdzają się takie szczegóły wykończenia wnętrz, które nawiązują do klasycznych materiałów przemysłowych. Beton na ścianę położony w salonie, nada mu surowości, ale nie pozbawi ciepła. Na tym skromnym tle, stworzonym z płytek betonowych, doskonale prezentować się będą meble, obrazy, elementy wystroju wnętrza, ceramika, rzeźby. Ściany nie zdominują przedmiotów użytkowych, nie będą grać głównej roli, a jedynie dyskretnie otaczać przestrzeń.

Beton na ścianę. Industrialny hit, surowe piękno, skromna uroda

 

Kafelki imitujące betonową strukturę świetnie sprawdzą się również w kuchni oraz w łazience. Zastosowanie ich na ścianach okazuje się wygodne i praktyczne. Beton architektoniczny to materiał mocny i trwały, odporny na wilgoć i podwyższone temperatury. Odpowiednio zaimpregnowany nie wchłania wody, łatwo daje się czyścić i pielęgnować.

We wnętrzach z betonem ozdobnym na ścianach świetnie sprawdzić się mogą też betonowe dodatki – blaty, donice, akcesoria wyposażenia łazienki lub kuchni.

Płytki jak beton. Wewnątrz i na zewnątrz

 

Betonowe płytki dekoracyjne Incana mogą pokrywać całą powierzchnię ściany w pomieszczeniu lub tylko stanowić dyskretne, ale znaczące akcenty, na przykład obramowania przy drzwiach lub oknach, czy też przy kominku.

Ale nie tylko wnętrza nabierają charakteru dzięki zastosowaniu płytki betonowej Incana. Materiał ten doskonale zda egzamin również przy wykończeniu elewacji budynku lub w tworzeniu estetycznego ogrodzenia otoczenia domu.

Beton pięknie współgra z drewnem i zielenią, dlatego często wykorzystywany jest także na elewacjach. Rośliny w otoczeniu ścian wykończonych betonowymi płytkami w pełni prezentują swoje walory. Idealne mogą się okazać także niezmiernie popularne ostatnio mchy – zarówno syntetyczne, jak i naturalne.

Płytki betonowe występują w różnych odmianach. W ofercie firmy Incana znaleźć można propozycje, które różnią się nie tylko wyglądem, ale również parametrami technicznymi – mają różną grubość, w zależności od tego, czy warunki techniczne wymagają zastosowania lżejszego materiału.

Wśród kafli znaleźć można różne tonacje barw specyficznych dla betonu – są ciemniejsze odmiany oraz wersje jasne. Każda płytka betonowa z kolekcji Incana ma dopracowaną fakturę oraz kolorystykę. Te produkty uwodzą nawiązaniem do naturalnych przebarwień i realnej struktury betonu, z defektami, plamkami, porami i nierównościami. Zapewniają przejrzysty, przyjazny wystrój, kojarzą się z materiałami surowymi i mocnymi jednocześnie.

Betonowe kafelki w twoim domu. Zrób to sam

 

Dekoracyjne płytki betonowe Incana mają bardzo istotny walor – można z łatwością położyć je samodzielnie. Trzeba jedynie zastosować się do fachowych wskazówek umieszczonych na opakowaniu oraz na stronie www.incana.pl i zaopatrzyć się w konieczny sprzęt. Nieskomplikowane jest też utrzymywanie takiej ściany w czystości przez wiele sezonów. Zaimpregnowane betonowe płytki z łatwością dają się czyścić bez uszczerbku dla ich pierwotnych walorów.