Płytki drewnopodobne

Inspirowane drewnem płytki dekoracyjne Incana to prosty sposób na to, aby swój dom lub mieszkanie ozdobić pięknymi materiałami nawiązującymi do naturalnych barw i faktur. Są one praktyczne, trwałe, bezpieczne i wygodne zarówno w montażu, jak i utrzymaniu.

Nowoczesne technologie i wieloletnie doświadczenie ekspertów marki Incana sprawiają, że dekoracyjne drewniane ściany mogą zdobić nawet bloki budowane z tzw. wielkiej płyty. Jeśli marzysz o tego rodzaju dekoracji, nie musisz ograniczać się tym, jak zbudowany został twój dom! Płytki drewnopodobne Incana stylowo imitują urodę drewna, tworząc zjawiskowe dekoracje do salonów, doskonałe wyposażenie sypialni lub stylowej kuchni. Drewniane motywy ciekawie wyglądać będą na elewacjach domów jednorodzinnych lub na niewysokich apartamentowcach.

Każde pomieszczenie zyska na takim dodatku. Wystarczy czasem akcent w postaci fragmentów ściany obłożonej drewnopodobnymi płytkami. Z powodzeniem taki materiał sprawdzi się przy konstruowaniu stałych elementów pomieszczenia – kominka, domowego baru, kolumny.

 

Płytki jak z drewna. Uroda i zalety oryginalnego materiału

 

W kolekcji firmy Incana znaleźć można kilka wzorów płytek drewnopodobnych, różniących się fakturami i kolorami. Do łazienki lub kuchni należy wybrać betonowe płytki imitujące drewno, które będą lepiej znosiły wilgoć i ewentualny kontakt z wodą. Pomysłowe zastosowanie takich elementów wcale nie musi polegać na wyłożeniu całej powierzchni ścian w pomieszczeniu tym materiałem wykończeniowym. Ciekawie wyglądają kompozycje, w których zdecydujemy się na wypełnienie tylko wyodrębnionych przestrzeni panelami płytek drewnopodobnych.

Niektóre elementy przypominają surowe, proste drewno, gdzieniegdzie zawierające w swej strukturze nieoczyszczoną korę. Jasne płytki gipsowe Incana zachwycają natomiast subtelną bielą. Wpisują się perfekcyjnie w modny, skandynawski styl urządzenia wnętrz. Wybrać możne też serię odtwarzająca połączenie faktury jasnego drewna z fakturą jasnego kamienia.

 

Płytki imitujące drewno to piękno i wygoda

 

Naturalne drewno to materiał bardzo wymagający w trakcie instalacji oraz całej eksploatacji. Dbać trzeba nie tylko o jego wygląd, ale też o wytrzymałość np. na ataki szkodników. Żadnych zmartwień tego rodzaju nie będzie miał posiadacz drewnopodobnej elewacji. Panele z betonu to doskonały sposób na efekt domu wyłożonego od zewnątrz drewnem.

Taki materiał również wymagać będzie troski i zastosowania impregnatów, jednak będzie zdecydowanie mniej podatny na kaprysy aury i np. na owady. Ponadto raz poprawnie wykonana impregnacja pozwoli przez lata cieszyć się pierwotnym efektem dekoracyjnym.

Aby mieć pewność, że płytki zamontowane są w sposób trwały, należy wszystkie związane z tym czynności wykonywać ściśle z instrukcjami zawartymi na opakowaniu lub na stronie internetowej www.incana.pl. Warto zastosować też klej marki Incana, który jest wielofunkcyjny, uniwersalny, cienkowarstwowy i tuż po otwarciu gotowy do przyklejania płytek ceramicznych, gipsowych itp.

Efekt dekoracyjny będzie też lepszy, jeśli tuż po wyschnięciu kleju płytki zostaną zaimpregnowane. Impregnat DECOVER marki Incana to gotowy do użycia, bezbarwny, paroprzepuszczalny, wodorozcieńczalny preparat do hydrofobowej impregnacji chłonnych podłoży wewnątrz i na zewnątrz budynków. Polecany jest do impregnacji płytek dekoracyjnych z gipsu i betonu.

Instalując płytki drewnopodobne zgodnie z ich przeznaczeniem (do wewnątrz lub na zewnątrz) i z wykorzystaniem najlepszej jakości akcesoriów Incana można mieć pewność, że na ścianie powstanie trwały i stylowy element dekoracyjny.