Płytki do kuchni – niebanalne pomysły na ściany.

Nowoczesne aranżacje kuchenne wyróżniają się nie tylko bezpieczeństwem i wygodą użytkowania pomieszczeń, ale stawiają także na pomysłowe ich dekorowanie. A dzięki innowacyjnym metodom produkcyjnym marki Incana, ściany w kuchni ozdobić można stylowymi i oryginalnymi płytkami dekoracyjnymi imitującymi naturalny kamień albo klasyczny ceglany mur. Jakie zatem płytki do kuchni wybrać, żeby w prosty sposób oryginalnie ją ozdobić?

Wybierając płytki dekoracyjne do kuchni należy pamiętać, żeby były one odporne na kontakt z wodą i wilgocią oraz żeby łatwo było utrzymać je w czystości. Dlatego najczęściej stosowanym rozwiązaniem są kafle ceramiczne i gresowe, które jednak są gładkie lub ewentualnie z delikatnie rozbudowaną fakturą, co zawęża ich możliwości aranżacyjne.

Znacznie więcej opcji dają płytki dekoracyjne Incana, których faktury i kolory są bardzo różnorodne i trafiają zarówno w gusta tradycjonalistów, jak i zwolenników nowoczesnych trendów wnętrzarskich. W klasycznej kuchni sprawdzą się inspirowane wyglądem naturalnych kamieni płytki Arena lub Castor, natomiast w nowoczesnej np. geometryczna seria Estillo. Elementami tymi można ozdobić całą ścianę albo tylko jej wybrany fragment (np. przy stole czy blacie), co pomoże optycznie oddzielić tę cześć od całości pomieszczenia i podkreślić jej walory.

Aby mieć pewność, że płytki na dłużej zachowają swoje właściwości, należy zaimpregnować je specjalnymi preparatami dostępnymi w ofercie Incana.

Płytki do kuchni inspirowane naturą

Natura od lat wyraźnie wpływa na projektantów i kreatorów trendów wnętrzarskich, dlatego w ofercie marki Incana znaleźć można serie bardzo wyraźnie nawiązujące do takich materiałów, jak drewno, skały czy kamienie. Będą one znakomitym uzupełnieniem kuchni zarówno kuchni urządzonych w ciepłym, rodzinnym klimacie, jak i tych nowoczesnych, nawet minimalistycznych.

Wśród serii inspirowanych różnego rodzaju skałami i kamieniami są:
– nawiązująca do uroku wapienia Espania,
Pietra – odwzorowująca motyw kamiennego muru,
Basalto – dająca efekt muru dzikiego, ułożonego z łupanych odłamków kamieni,
Castor – po ułożeniu przypominająca granitowy mur zbudowany z elementów różnej wielkości.

Wielbiciele motywów drewnianych powinni natomiast zwrócić uwagę na serię Landwood, składającą się z długich i wąskich płytek dostępnych w wersji jaśniejszej (Cappuccino) i ciemniejszej (Volcano).

Piękne płytki do kuchni odporne na wilgoć

Marka Incana oferuje dwa rodzaje płytek:
– gipsowe,
– betonowe.

Płytki betonowe są zdecydowanie bezpieczniejsze i wygodniejsze jeśli chodzi o klejenie ich w kuchni czy łazience, ponieważ wykazują bardzo dużą odporność na wilgoć i skrajne temperatury (z tego względu też z powodzeniem mogą być wykorzystywane na elewacjach). Każdy z produktów Incana, zarówno na stronie internetowej www.incana.pl, jak i na opakowaniu, ma jasną informację na temat tego, gdzie może być stosowany. Jeśli wybrany przez Klienta wzór dopuszczony jest do montażu na zewnątrz, można być spokojnym, że także w kuchni dobrze się sprawdzi.

Aby całość konstrukcji dekoracyjnej miała jak najlepsze właściwości chroniące ścianę przed wilgocią, warto pod płytkami zastosować dodatkowy preparat chroniący (np. folię w płynie) oraz grunt Incana, a na płytkach impregnat marki Incana. W wypadku płytek gipsowych warto rozważyć wykonanie jednej jeszcze czynności: pomalowanie gotowej, zaimpregnowanej powierzchni specjalną farbą przeznaczoną do kuchni i łazienek. Ma to dodatkową zaletę – pozwala nadać białym fabrycznie płytkom indywidualny sznyt i jeszcze bardziej zwiększa możliwości aranżacji wnętrza.

Kładąc płytki dekoracyjne w kuchni pamiętać trzeba też o ich użyteczności, a zatem powinny one być łatwe w czyszczeniu. Tę cechę mają serie o niezbyt głębokiej fakturze, jak: Castor, Arnhem, Basalto, Pietra i Espania

Nowoczesne i oryginalne płytki do kuchni

Projektanci Incana przygotowali także coś dla miłośników wzorów inspirowanych pomysłowym podejściem do kształtów geometrycznych. Co istotne, są to płytki betonowe malowane na powierzchni specjalistyczną farbą (a nie wytwarzane z zabarwionej pigmentem masy), a zatem odporne na zabrudzenia i wilgoć (nie trzeba ich dodatkowo impregnować).

W serii Incana Premium Decor są trzy linie płytek, które z powodzeniem można stosować nawet w miejscach, w których narażone będą one na częsty kontakt z wodą. To:
Moderno (innowacyjna linia o zróżnicowanej głębokości, z regularnymi kształtami),
Quadro (wyróżnia się nowoczesną symetrią złamaną piękną grą światłocieni),
Qubo (jej cechy charakterystyczne to modernistyczny kształt i oryginalna forma).

Pozostałe linie z serii Incana Premium Decor także mogą być stosowane w kuchni, jednak nie powinno to być miejsce, w którym będą miały bardzo częsty kontakt z wodą (czyli nie zaleca się klejenia ich np. przy zlewie czy kuchence). Obejrzyj nasze propozycje aranżacyjne i znajdź najlepsze dla siebie rozwiązanie.