Płytki dekoracyjne – jak je wybrać i na co zwracać uwagę przy zakupie

Przy użyciu płytek dekoracyjnych można łatwo i szybko zmienić wystrój pokoju, salonu czy sypialni. Przy wyborze płytki należy uwzględnić miejsce jej przeznaczenia.

 

Produkty marki Incana dzielą się na gipsowe i betonowe. Gipsowe są lżejsze, zatem można wykorzystywać je na bardzo dużych powierzchniach, na których betonowe mogłyby stanowić zbyt duże obciążenie (dotyczy to szczególnie np. ścianek z płyt gipsowo-kartonowych). Płytki betonowe są natomiast bardziej masywne i cechują się dużą odpornością na działanie czynników atmosferycznych i promieni słonecznych, dlatego znakomicie nadają się do wykonania elewacji.

 

Decydując się na remont lub wykończenie danej powierzchni należy uwzględnić miejsce przeznaczenia. Niektóre produkty z uwagi na na użyte surowce oraz z uwagi na wykorzystaną technologię malowania , sprawdzą się w salonie, ale w łazience już nie. O tym warto pamiętać wybierając konkretny model.
Produkty marki INCANA na stronie internetowej posiadają opis, specyfikację produktową, dzięki czemu łatwo można sprawdzić z czego została wykonana płytka i jakie jest jej przeznaczenie. Są tam też podane takie przydatne w planowaniu remontu informacje, jak wymiary, powierzchnia, liczba sztuk w paczce oraz waga.

 

Na co zwracać uwagę przy zakupie płytek dekoracyjnych?

Wybierając w sklepie stacjonarnym płytki dekoracyjne warto zwrócić uwagę na jakość ich wykonania (kalibracja, równe wymiary, staranne wykończenie boków płytki). Produkty marki Incana powstają w silikonowych formach tworzonych z wysokiej jakości surowca, dzięki czemu są równe i dobrze do siebie pasują.

 

Opracowana i opatentowana przez firmę Incana metoda barwienia produktów DRY-Technology, pozwala osiągnąć najwyższą jakość wybarwienia poszczególnych detali i naturalny efekt widoczny po zainstalowaniu produktu na ścianie.

Aby mieć pewność, że montaż płytek dekoracyjnych przeprowadzimy prawidłowo, warto jest wybrać producenta, który dostarcza także dodatkowe akcesoria przeznaczone do tej czynności. Incana oferuje impregnaty, kleje i fugi, co znacznie upraszcza zakupy oraz cały proces instalacji produktu na ścianie.

 

Płytki dekoracyjne od sprawdzonego dostawcy

Ważnym wyznacznikiem tego, czy mamy do czynienia z dobrym produktem, będzie informacja o producencie. Warto sprawdzić, czy jest to doświadczona firma, wyspecjalizowana w produkcji elementów dekoracyjnych. Istotne jest też to, gdzie i z jakich komponentów produkowane są płytki. Wiadomości na ten temat najlepiej jest szukać na stronie producenta lub bezpośrednio w sklepie.
Incana od ponad 15 lat zajmuje się produkcją dekoracyjnych i elewacyjnych płytek ściennych, a wieloletnie doświadczenie pozwoliło firmie wypracować sprawny system projektowania i tworzenia solidnych produktów. Wieloetapowa kontrola jakości na każdym z etapów produkcyjnych i logistycznych gwarantuje naszym klientom pewność i bezpieczeństwo w dalszej dystrybucji naszych produktów.
Inacna wyróżnia się na rynku zastosowaniem białego cementu, co sprawia, że płytki w pierwszym etapie produkcji są barwione w masie. Dzięki temu w przypadku drobnego uszkodzenia mechanicznego produktu w trakcie użytkowania, nie trzeba wymieniać całej płytki.

Na każdym etapie wytwarzenia produktu, wszystkie surowce reprezentują najwyższą jakość. Dzięki temu produkty mają oryginalne i wyraziste kolory, a dodatkowo są bardzo odporne na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych.

Produkty firmy INCANA na rynku okładzin elewacyjnych wyróżniają się zastosowaniem najwyższych jakości surowców.