Montaż kamienia dekoracyjnego. Prosty sposób na odnowienia wnętrza

Montaż płytek dekoracyjnych Incana


Jak kłaść płytki betonowe?
Dekoracyjne płytki betonowe Incana przeznaczone są do samodzielnego montażu i klejenie ich nie sprawi wiele trudności, pod warunkiem odpowiedniego przygotowania. Przede wszystkim należy pamiętać, by powierzchnia, na której zostaną położone, była sucha, czysta i równa – oznacza to, że ze ściany należy pozbyć się wszelkich resztek farby czy tapety. Całą powierzchnię trzeba też zagruntować. Przed rozpoczęciem pracy warto wyposażyć się w takie narzędzia, jak:

 • poziomica,
 • druciana szczotka,
 • paca zębata do nakładania kleju,
 • diamentowa tarcza do cięcia betonu.
  Przed rozpoczęciem klejenia wszystkie płytki należy wyjąć z opakowań i ułożyć na ziemi odpowiedni wzór – to istotne dlatego, że poszczególne elementy różnią się między sobą odcieniami, co nadaje im naturalności.
  Podczas montażu płytek warto pamiętać, by każdą przetrzeć po stronie klejenia drucianą szczotką – to zapewni lepszą przyczepność do ściany. Do klejenia najlepiej jest użyć wysokoelastycznego i mrozoodpornego kleju przeznaczonego do płytek betonowych.
  Podczas pracy temperatura powietrza powinna wynosić od 5 do 25 st. Celsjusza. Do wyschnięcia kleju powierzchnia z płytkami nie powinna być z kolei narażona na silne działanie promieni słonecznych ani deszczu.
  Po upływie około dwóch tygodni zaleca się zaimpregnować płytki specjalnym środkiem dostępny w ofercie firmy Incana. Zabrudzone płytki najlepiej jest czyścić wyłącznie za pomocą ciepłej wody i gąbki.

Gdzie można zastosować płytki betonowe?

Betonowe płytki dekoracyjne idealnie nadają się do aranżacji wnętrz – mogą np. oddzielić wizualnie dwa pomieszczenia, które nie są oddzielone ścianą, lub podkreślić ważne elementy aranżacji (kominek, barek itp.). Można je umieścić na całej ścianie lub tylko na wybranych częściach (np. wokół lustra lub za telewizorem). Dzięki wysokiej odporności na wilgoć można je stosować również w pomieszczeniach takich jak łazienki i kuchnie.
Właściwości płytek betonowych pozwalają również na szerokie zastosowanie na zewnątrz – można nimi ozdobić zewnętrzne ściany domów czy ogrodzenia. Sprawdzą się również w budynkach takich jak biurowce czy galerie handlowe.

Płytka betonowa