Kamień dekoracyjny

Płytki ozdobne z serii inspirowanych kamieniem nawiązują do naturalnych kamiennych powierzchni, w stylowy sposób imitując minerały, skały, piaskowiec. Dodatkowo kamień ozdobny marki Incana jest wygodny w montażu i zdobienie z wykorzystaniem tego materiału można wykonać samodzielnie.

Kamień ozdobny to betonowe lub gipsowe płytki dekoracyjne, których kolorystyka i faktura nawiązują do naturalnych materiałów. Tego rodzaju elementy znakomicie prezentują się na wszystkich powierzchniach. To nie tylko eleganckie wykończenie wnętrz mieszkalnych – łazienek, salonów, sypialni, kuchni, ale także świetny sposób na elewację budynku, dekorację ganku, tarasu, balkonu lub zaaranżowanie ogrodzenia posesji.

Każdy model kamieni Incana prezentuje się niezwykle elegancko. W pomieszczeniach biurowych, hotelowych, w salach konferencyjnych, a nawet w lokalach gastronomicznych, taki kamienny akcent stanowić będzie estetyczną pointę wystroju.

Taka powierzchnia podnosi walory budynku nie tylko w wymiarze estetycznym –  to również dodatkowa warstwa izolacyjna w pomieszczeniach i budynkach. Na dodatek bardzo ozdobna!

 

Dekoracyjny kamień na ścianę. Sprawdź różne możliwości

 

Kolekcja Incana Stone to szeroki wybór rozmaitych propozycji o różnych kolorach i tonacjach. Znaleźć tu można płytki dekoracyjne o nieregularnych kształtach, przypominające fragmenty skał. Ścienne panele kamienne wykorzystują paletę kolorów natury.

W ofercie marki Incana znajdziesz m.in. serię charakteryzującą się niesymetryczną strukturą i neutralną kolorystyką. Tego rodzaju modele zachwycają interesującą fakturą, nawiązującą do barw ziemi. Pozwalają także na uzyskanie efektu muru dzikiego, jakby ułożonego z starannie dopasowywanych elementów w postaci łupanych odłamków kamieni. Tradycja stawiania takich obiektów znana była na południu Francji, gdzie nadal spotkać można wiele klasyków zachowanych w dobrym stanie. Każdemu, kto podróżował po Prowansji, taka aranżacja na domowej ścianie będzie przypominała wyjątkowe wakacje.

Płytki perfekcyjnie oddające kamienne powierzchnie, czasem mają formę naturalnej skały, kamienia, piaskowca, a czasem nawiązują do tworów ludzkich rąk, tworzonych przy użyciu naturalnych, dostępnych w różnych rejonach świata materiałów. Najczęściej takie dzikie mury powstawały bez zaprawy, co nadawało im jedynego w swoim rodzaju uroku. Tak też konstruowane są modele płytek dekoracyjnych, imitujących kamienne powierzchnie – przypominają archaiczne obmurowania, egzotyczne budowle, dawne domostwa.

 

Kamień dekoracyjny, który czerpie z natury

 

 W asortymencie marki Incana znaleźć można płytki przypominające granitowe mozaiki. Dostępne są one w różnych kolorach, m.in. jasnobrązowym z ciemniejszymi akcentami lub szarobrązowym. Są też takie nawiązujące do włoskich budowli ze skał osadowych (np. biała płytka z brązowymi akcentami).

Wśród inspiracji, z których czerpali projektanci Incana, jest także piaskowiec. Nawiązanie do takich tradycji budowalnych znaleźć można w kilku kolekcjach przypominających ten materiał. Natomiast do wapiennych budowli, specyficznych zwłaszcza dla stylu romańskiego, nawiązują serie dostępne w kolorystycznych wariantach od szarości do brązu.

Hitów w kolekcji kamiennych płytek dekoracyjnych Incana jest wiele. Każdy model może być gwiazdą przytulnego domu, nowoczesnego biura czy stylowej restauracji. Kamienne dekoracje we wnętrzach tworzą idealne otoczenie dla wszystkich elementów wyposażenia wnętrza. Doskonale prezentować się na tym tle będą ceramiczne drobiazgi, książki, rzeźby, metalowe dekoracje i drewniane konstrukcje.

Elewacje z kamienia dekoracyjnego znakomicie współgrać będą z każdym otoczeniem budynku – z zielenią iglaków, z drzewami i krzewami liściastymi, z kwitnącymi roślinami. Dlatego plany budowy nowego domu lub radykalnej zmiany oblicza starego warto zacząć od gruntownej analizy oferty z kolekcji Incana.