Dekoracja ściany z telewizorem przy użyciu płytek. Szybki i elegancki efekt

Ściana z zawieszonym telewizorem jest chyba najważniejszą z punktu widzenia wystroju częścią salonu. To właśnie ona od razu rzuca się w oczy po wejściu do tego pomieszczenia. Co ważne – tzw. ścianka telewizyjna powinna być nie tylko efektowna, ale też praktyczna. W przeciwnym razie oglądanie ulubionych programów lub seriali na TV będzie męczyć domowników, zamiast ich relaksować. Niesamowity efekt można uzyskać, dekorując ścianę z telewizorem płytkami. Dostępne na rynku modele pozwalają skorzystać z takiego rozwiązania bez względu na to, w jakim stylu urządzone zostało całe mieszkanie.

Ściana telewizyjna do niedawna była najbardziej wyrazistą częścią salonów mieszkań znajdujących się w blokach. Od jakiegoś czasu tworzenie kącika TV stało się również domeną domów jednorodzinnych lub mieszkań w kamienicy. Najprostszą metodą na wyróżnienie tego fragmentu salonu jest po prostu pomalowanie odpowiedniej ściany na inny kolor. W ten sposób trudno jednak uzyskać efekt, który sprawi, że odwiedzający nas goście nie będą mogli wyjść z podziwu na widok zaaranżowanego wnętrza. Tu z pomocą przychodzą płytki dekoracyjne. Poszczególne modele idealnie wyeksponują przestrzeń w salonie przeznaczoną do rozrywki i spowodują, że całe pomieszczenie nabierze unikatowego charakteru.

Ściana z telewizorem udekorowana płytkami imitującymi kamień

Ścianę telewizyjną w prosty sposób można udekorować płytkami imitującymi kamień naturalny. Takie kafle są niezwykle popularne, można znaleźć ich wiele modeli, a ze względu na dość uniwersalny charakter, sprawdzą się one w salonach zaaranżowanych w różnych stylach. W ofercie firmy Incana wyróżnić można co najmniej kilka płytek tego rodzaju doskonale nadających się do dekoracji ściany z telewizorem. Dla przykładu: model Everest o charakterystycznej ciemnej barwie sprawdzi się w przypadku wnętrz nowoczesnych. Taka okładzina z jednej strony nada salonowi mocniejszego charakteru, a z drugiej wprowadzi element zapewniający spokój oraz wyciszenie.

Z kolei do wnętrz utrzymanych w jaśniejszej stylistyce można polecić płytki kamienne Calibra. Warto je zastosować w salonach zaaranżowanych w bardziej klasyczny sposób, a szczególnie dobrze będą się prezentować w pomieszczeniach słonecznych.

Innym ciekawym rozwiązaniem jest wykorzystanie płytek dekoracyjnych Arena dostępnych w dwóch kolorach – grafitowym oraz cappuccino. Produkt ten warto wykorzystać do udekorowania jedynie fragmentu ściany, a nie całej jej powierzchni. Dzięki temu charakterystyczna struktura okładziny nie zdominuje designu pomieszczenia i nie sprawi, że osoba przebywająca takim salonie poczuje się przytłoczona dość surową strukturą okładziny.

Ściana z telewizorem udekorowana płytkami imitującymi drewno

Płytki imitujące drewno zaleca się stosować w przypadku pomieszczeń urządzonych w stylu rustykalnym. Okładzina tego rodzaju doskonale dopełni naturalny charakter wnętrza i będzie świetnie współgrać np. z meblami wykonanymi z prawdziwego drewna. Do tego, takie płytki stanowią fantastyczne tło dla roślin, będących obowiązkowym elementem salonów o rustykalnym designie. Przykładem płytek imitujących drewno jest model Landwood dostępny w beżowym kolorze (cappuccino).

Ściana z telewizorem udekorowana płytkami betonowymi

Beton na ścianie jest w ostatnim czasie niezwykle modny. Szczególnie sprawdza się w nowoczesnych wnętrzach utrzymanych w stylu industrialnym lub skandynawskim. Niewielkim mankamentem takich płytek w kontekście stworzenia kącika TV może być trudność wyeksponowania tej części salonu. Dlatego zaleca się wykorzystać beton do udekorowania tylko jednej ściany, gdyż w przeciwnym razie nie będzie się ona wyróżniać na tle pozostałych. Ponadto, dobrze spiszą się płytki o charakterystycznej strukturze. Przykładem jest np. model Stripe o bardzo surowej, regularnej powierzchni. W pomieszczeniach o minimalistycznym charakterze sprawdzą się natomiast szerokie płyty betonowe Concerto. Warto je zastosować szczególnie wtedy, gdy na ścianie ma znaleźć się telewizor sporych rozmiarów.

Ściana z telewizorem udekorowana płytkami imitującymi cegłę

Do pomieszczeń industrialnych można także zastosować płytki imitujące cegłę. Tu sprawdzą się zarówno modele o klasycznej, pomarańczowo-bordowej barwie (np. Roma), jak i kafle jaśniejsze czy nawet białe (np. Retro). Na te pierwsze warto zdecydować się szczególnie wtedy, gdy na ścianie znajdzie się telewizor o czarnych, dość wyraźnie widocznych ramkach. Urządzenia wykończone w bardziej dyskretny sposób mogą nieco „ginąć” na tak wyrazistym tle.