Cegła dekoracyjna

Ceglane ściany sprawdzają się nie tylko w stylowych wnętrzach obiektów publicznych, coraz częściej na taką fantazję decydują się też projektanci przestrzeni mieszkalnych. Dzięki inspirowanym wyglądem cegły płytkom Incana, nawet w pokojach w klasycznych blokach można stworzyć nowy, wyjątkowy klimat.

Od lat już architekci wnętrz radzą, by szczęśliwcy, posiadający w swoich mieszkaniach otynkowane ściany z cegły, zdecydowali się na oczyszczenie szlachetnego materiału i zaprezentowanie walorów tego klasycznego, od setek lat wykorzystywanego w budownictwie materiału. Ceglane ściany kojarzą się z ciepłem, bezpieczeństwem, zdrowym otoczeniem.

Na szczęście takie wnętrze można urządzić sobie nawet mieszkając w wielkiej płycie. Ceglaną dekorację można stworzyć dzięki płytkom Incana, wiernie imitującym ten szlachetny budulec.

Piękna ceglana powierzchnia może powstać nie tylko we wnętrzach. Płytki betonowe cegłopodobne nadają się także na elewację – są odporne na warunki atmosferyczne. Zastosowanie takiego materiału jest znacznie łatwiejsze niż budowa od podstaw, a ściana wygląda w efekcie na wykonaną z surowej, klasycznej cegły, z wiekową patyną.

 

Cegła dekoracyjna na ścianę. Piękna imitacja, która ociepla wnętrza

 

W kolekcji Incana znaleźć można kilka modeli płytek, dzięki którym w domu lub na elewacji błyskawicznie pojawi się stylowy efekt ceglanego muru. Taka aranżacja jest prosta do wykonania – to zadanie proste i przyjemne, dające także dużo satysfakcji.

Ci, którzy zechcą urządzić ceglaną ścianę we własnym domu, mają do wyboru różne jej rodzaje. Imitacja cegły występuje w różnych odmianach kolorystycznych i w różnych wersjach. Motywy ceglane mogą przybierać wiele barw i odcieni – czerwieni, brązu, pomarańczy, ugru, szarości oraz bieli.

Co ciekawe, można wybierać też w ceglanych stylach: kto hołduje nowości, w kolekcji Incany znajdzie cegłę dekoracyjną wyglądającą jak wprost z cegielni, kto woli antyczne klimaty, postawi na wzory Incana w stylu retro – na przykład o nieregularnych kształtach, finezyjnie przypominających archaiczne mury lub takie charakteryzujące się kafelkami ceglanymi w bardzo wiekowej formule, ze śladami upływu czasu, zarysowanych i pięknie spatynowanych. Firma oferuje także zarówno serie wymagające fugowania (co wzmacnia realistyczny efekt) jaki i takie z gotową fugą (jeszcze prostsze w montażu).

 

Płytki imitujące cegłę każdym wnętrzu wyglądają świetnie

 

Bardzo stylowo prezentują się w salonach czy kuchniach cegłopodobne kafelki Incana przywodzące na myśl rustykalne wnętrza. Ciepłe barwy tworzą ozdobę ściany, która da podstawę do każdego stylu urządzenia pomieszczeń – równie dobrze zafunkcjonuje w stylowych sypialniach, minimalistycznych salach konferencyjnych, wnętrzach hotelowych, jak i w ciepłych, kameralnych kafejkach lub w modnym mieszkaniu, nawet takim o niewielkim metrażu.

Łatwo każdą z serii płytek ściennych Incana, będących imitacją cegły, wyobrazić sobie zarówno na ścianie w pokoju, kuchni lub łazienki, jak i na elewacji domu. Dekoracyjna cegła może też posłużyć do wykończenia pięknego ogrodzenia posesji. Ten materiał prezentuje się pięknie nie tylko tuż po montażu, ale przez długie lata – łatwo go utrzymać w czystości i w dobrej kondycji.