Beton architektoniczny. Zobacz i wybierz nowoczesne płytki na ścianęBeton architektoniczny to materiał przeznaczony do zdobienia wnętrz z założeniem, że najczęściej niczym innym nie jest on przykrywany. Dekoracyjne płyty betonowe szczególnie dobrze sprawdzają się we wnętrzach nowoczesnych, minimalistycznych i loftowych.

Beton architektoniczny stał się szczególnie popularny, gdy w architekturze wnętrz pojawiły się takie style jak modernizm, minimalizm oraz styl industrialny, związany z popularyzacją pomieszczeń typu loft. Dużą zaletą tego rodzaju wykończenia jest łatwość łączenia go z innymi materiałami, jak metal, drewno, cegła czy szkło. Beton dobrze kontrastuje też z wyrazistymi kolorami.

Jedną z najpopularniejszych i najczęściej wykorzystywanych metod zastosowania betonu architektonicznego są płytki dekoracyjne. Inspirowane tym materiałem serie mogą różnić się m.in. 
porowatością elementów betonowych, kolorem, przebarwieniami oraz rodzajem faktury betonu. Wszystko to sprawia, że beton architektoniczny można z powodzeniem stosować zarówno w domach czy mieszkaniach, jak i biurowcach, halach wystawowych i innych przestrzeniach publicznych. 

Płytki wykonane z betonu są dodatkowo bardzo odporne na warunki atmosferyczne, dzięki czemu z powodzeniem można je stosować zarówno we wnętrzach, jak i na elewacjach. W ofercie firmy Incana znaleźć można m.in. betonowe płytki z serii Slim, czyli cieńsze i lżejsze od klasycznych produktów z betonu (mają one tylko 1,5 cm grubości). Dzięki specjalnym właściwościom mogą być stosowane na mniej wytrzymałych powierzchniach, jak np. ściany z płyt gipsowo-kartonowych. 


Concerto – beton architektoniczny w naturalnej odsłonie


Płytka dekoracyjna Concerto Natural wykonana została z surowego betonu. Jej prosty i klasyczny design pozwala na aranżację wnętrz i elewacji w dowolnym stylu architektonicznym. Dzięki temu seria Concerto idealnie dopełni wnętrze o charakterze industrialnym, natomiast wystrojowi bardziej tradycyjnemu doda modernistycznej subtelności. 

Seria Concerto dostępna jest w klasycznym kolorze betonu. Jest to płytka o wymiarach 64 cm x 37 cm x 1,5 cm (szerokość/ wysokość/ grubość). Produkt jest zatem cienki, ale o dużej powierzchni, co usprawnia i przyspiesza montaż na ścianie. 


Grand – wąskie i długie elementy betonowe Serię Grand Natural tworzą długie betonowe płyty, przeznaczone do montażu wewnątrz i na zewnątrz. Jest to idealne rozwiązanie dla zwolenników minimalistycznych aranżacji, które także doskonale sprawdzi się na elewacji lub jako element wykończenia nowoczesnych ogrodzeń. 

Płytki te charakteryzuje surowy wygląd i faktura z licznymi wżerami oraz porami typowymi dla powierzchni betonowych. Dostępne są w jednej wersji kolorystycznej – Natural. Są nieco grubsze od wersji Slim, a ich wymiary to 54,5 cm x 10,8 cm x 2cm. 


Metro i Stripe – beton architektoniczny w dwóch wersjach kolorystycznych Metro to kolejna w ofercie Incana stylowa płytka betonowa nadająca się do montażu w nowoczesnych wnętrzach i na elewacjach. Ta seria również urozmaicona została charakterystycznymi dla struktur betonowych porami i wżerami. Ponadczasowy materiał doskonale można dodatkowo uatrakcyjnić stylowym oświetleniem, a całość nada wnętrzu loftowego charakteru.

Płytka ma wymiary 37,5 cm x 10 cm x 2 cm i dostępna jest w dwóch wersjach kolorystycznych:
– jaśniejszej (Bianco)
– ciemniejszej (Graphite). 

W ofercie firmy Incana jest też linia Stripe, która po ułożeniu daje efekt cienkich i długich płyt betonowych, które idealnie pasują do nowoczesnych stylizacji. Jest to płytka składająca się z wielu elementów o różnej długości i grubości, widoczne są też na niej charakterystyczne dla betonu struktury. 

Płytki serii Stripe mają wymiary 54,5 cm x 10,8 cm x 2 cm i dostępne są w dwóch wersjach kolorystycznych:
– jaśniejszej (Bianco)
– ciemniejszej (Natural).