Dla architektów i projektantów przygotowaliśmy profesjonalna bazę tekstur naszych produktów. Przygotowana jest ona w formie plików JPG o bardzo wysokiej rozdzielczości. Dodatkowo załączmay też instrukcje montażu Produktów Incana.

Biblioteki projektanta

Baza modeli 3d ekologicznych systemów dekoracyjnych INCANA powstała w maju tego roku dzięki współpracy z firmą CAD Projekt K&A. INCANA przygotowała w pełni profesjonalną bibliotekę swoich produktów działającą w środowisku programów CAD Decor PRO, CAD Decor i CAD Kuchnie (z Modułem Projektowania Płytek Ceramicznych).

Baza doczekała się już swojej pierwszej aktualizacji, w lipcu tego roku. Zmiany polegały na weryfikacji wizualnych parametrów bazy, w postaci bump mappingu (unikalny efekt wypukłości). Nasza baza zawiera aktualnie około 40 produktów z naszej najnowszej kolekcji. W przyszłości planujemy rozszerzać bazę o kolejne nasze produkty.

Ekologiczne systemy dekoracyjne INCANA stanowią element dekoracji wnętrz w takich pomieszczeniach jak: kuchnia, łazienka, salon czy przedpokój w tysiącach domów w Polsce i na świecie. Produkty INCANA są również chętnie używane przez projektantów i architektów na powierzchniach elewacyjnych budynków.

Baza dostępna jest w instalatorach programów do projektowania wnętrz: CAD Decor PRO, CAD Decor i CAD Kuchnie (z Modułem Projektowania Płytek Ceramicznych) i jest instalowana automatycznie przy pierwszym uruchomieniu oprogramowania firmy CAD Projekt K&A. Pierwszym krokiem podczas instalacji programu jest wybór baz danych do zainstalowania, które automatycznie odznaczone są do zainstalowania. Wystarczy przejść przez instalacje oprogramowania zgodnie z poleceniami pojawiającymi się w instalatorze danego programu. Instrukcję instalacji programu CAD Decor PRO można znaleźć na stronie naszego partnera.

Bazę Incana można również pobrać bezpośrednio z naszej strony internetowej oraz ze strony internetowej naszego partnera.

Jest to szybki i prosty proces. Należy pobrać bazę w formacie pliku *exe lub *zip, otworzyć pobrany plik i przeprowadzić instalację bazy, zgodnie z poleceniami jakie pojawią się w uruchomionym instalatorze baz.

Dla architektów i projektantów przygotowaliśmy profesjonalna bazę tekstur naszych produktów. Przygotowana jest ona w formie plików JPG o bardzo wysokiej rozdzielczości.
 

Baza modeli 3d INCANA [zip]   Baza tekstur INCANA [zip]


Informacje techniczne

 1. Powierzchnia do której będą klejone produkty firmy INCANA powinna być równa, sucha, czysta, wytrzymała i stabilna. Przed montażem zaleca się gruntowanie ściany preparatem gruntującym* firmy INCANA. W razie stwierdzenia, iż płytka od strony klejonej posiada gładką, szklistą powierzchnię, należy ją zmatowić używając szczotki drucianej lub podobnych narzędzi. W razie potrzeby można przeszlifować krawędź płytki usuwając ewentualne nierówności.
  Zaleca się stosowanie kleju* firmy INCANA, który jest elastyczny, mrozoodporny oraz przeznaczony do klejenia produktów z betonu. Klej należy nanosić na powierzchnię płytki za pomocą pacy zębatej. Nadmiar kleju należy usunąć za pomocą odpowiednich szpachli unikając zabrudzenia bocznej krawędzi płytki. W przypadku powstania zabrudzeń podczas klejenia, klej należy niezwłocznie usunąć za pomocą wilgotnej gąbki. 
 2. W razie konieczności cięcia płytki na dany wymiar należy używać narzędzia z tarczą diamentową do kamienia. 
 3. Okładzinę elewacyjną nie należy układać przy temperaturze poniżej 5 stopni C i powyżej 25 stopni C, oraz w czasie deszczu. 
 4. Miejsca, w których były montowane okładziny elewacyjne należy zabezpieczyć przed czynnikami atmosferycznymi do momentu całkowitego wyschnięcia kleju. 
 5. Podczas układania należy mieszać kamień z różnych opakowań, aby zniwelować ewentualne różnice kolorystyczne. Przebarwienia występujące na płytkach są efektem zamierzonym. 
 6. W celu zmniejszenia prawdopodobieństwa wystąpienia wykwitów wapiennych oraz ochrony kolorów na okładzinach elewacyjnych producent zaleca używanie impregnatu* INCANA. Impregnowanie zaleca się po ok. 14 dniach.
 7. Wykwit wapienny jest naturalnym zjawiskiem fizykochemicznym. Wykwity powstałe po wyklejeniu produktu nie wynikają z przyczyn zależnych od producenta i nie podlegają reklamacji. Zjawisko wykwitów jest procesem który po czasie ustępuje.
  UWAGA:
  Informacje dotyczące impregnacji poszczególnych produktów INCANA zamieszczone są na etykiecie znajdującej się na opakowaniu.  √  – produkt należy impregnować,   x – produktu nie należy impregnować.
 8. Przed montażem należy sprawdzić czy produkt nie posiada widocznych wad. Firma INCANA nie ponosi odpowiedzialności za nieprawidłowy montaż, użycie chemii budowlanej innych firm. Reklamacje dotyczące rozmiarów i kolorów po montażu nie będą uwzględniane. Wszystkie prace należy wykonywać zgodnie z zachowaniem „Warunków Technicznych Wykonania i Odbioru Robót Budowlano-Montażowych”. Gwarancja producenta obejmuje wyłącznie wymianę produktu.

  UWAGA:
  Płytki cegłopodobne sprzedawane są w m2 montażowych, liczonych bez fugi. 
  Dopuszczalne odchylenie w zawartości opakowania może wahać się w przedziale ±5%.

  *Materiały potrzebne do montażu i pielęgnacji okładzin elewacyjnych są dostępne w naszej ofercie. 

Bardziej szczegółowe informacje znajdą Państwo w naszej INSTRUKCJI MONTAŻU którą można pobrać w formacie PDF.

Instrukcja montażu produktów INCANA [pdf]


Kalkulator

Liczba metrów 2


Liczba sztuk do zakupu: